Pas disfatës ndaj Maqedonisë, italianët e lanë dhomën e zhveshjes në gjendje të mjerueshme! Ja reagimi i Bonuçit

Disfata e 24 marsit ndaj Maqedonisë në Palermo la një shenjë të hidhur tek futbollistët e kombëtares italiane, të cilët pas ndeshjes e lanë dhomën e zhveshjes në një gjendje të mjerueshme. Pas kësaj futbollistët italian ishin në shënjestër të disa mediave, ndërsa vetëm pas disa ditëve ka reaguar dhe mbrojtësi

Juventusi prezantoi Bonuçin

Skuadra kampione e Juventusit edhe zyrtarisht ka prezantuar mbrojtësin, Leonardo Bonuçi, i cili rikthehet në “Alianc Stadium” si pjesë e marrëveshjes me Milanin, ku u përfshinë edhe Gonzalo Higuain dhe Matia Kaldara, të cilët sezonin e ri do të jenë pjesë e “rossonerëve”.   https://twitter.com/juventusfc/status/1025097747115003904 Leo u rikthye te Juventusi, aty ku kishte

Bonuçi te Juventusi, ja çfarë thotë Marota

Drejtori i përgjithshëm i Juventusit, Xhuzepe Marota e ka konfirmuar interesimin për rikthimin e Leonardo Bonuçit në Torino. Marotta ka bërë të ditur se kapiteni i “Rossonerëve” dëshiron të rikthehet te ish-skuadra e tij. "Leonardo Bonuçi, dëshiron të rikthehet në Juventus, ne duam t’ia plotësojmë dëshirën, por nuk është e lehtë”, deklaroi

“Sport Italia” zbulon ekipin e ri të Bonuçit

Mbrojtësi i Milanit, Leonardo Bonuçi është duke konsideruar mundësinë e largimit nga ekipi “kuqezi”. Sipas asaj që raporton "Sport Italia", e ardhmja e Bonuçit është e lidhur ngushtë me kampionatin elitar francez. Kapiteni i “Rossonerëve” mund të nxirret në shitje për të përmirësuar bilancin financiar te skuadra nga “San Siro”. Për Bonuçin