Bostoni kualifikohet në finalen e Lindjes

Bostoni dhe Klivlendi do të luajnë në finalen e madhe të Konferencës së Lindjes në NBA ligën profesioniste amerikane, pasi “selltiksat” në ndeshjen e 5-të finale mundën Filadelfian me rezultatin 114:112, njofton “infOSport.mk”. Pasi “kavaliersat” ishin kualifikuar në finalen e madhe pas dominimit të plotë ndaj Toronotos (4:0), “selltiksat” një gjë

Klivlendi dhe Bostoni vetëm edhe një fitore larg finales në Lindje

Klivlend Kavaliers dhe Boston Selltiks kanë vazhduar efektin e qindpërqindtë në ndeshjen gjysmëfinale të Konferencës së Lindjes, duke shënuar edhe fitoret e treta nga po aq përballje kundër kundërshtarëve të tyre, Toronto Reptors, gjegjësisht Filadelfias, njofton “infOSport.mk”. Klivlendi shënoi fitore 105:103 ndaj Reptors, ku skenën e rrëmbeu i zakonshmi LeBron Xhejms,

Bostoni fiton sfidën e parë gjysmëfinale ndaj Filadelfias (VIDEO)

Bostoni e ka nisur me këmbë të mbarë fazën gjysmëfinale në Konferencën e Lindjes në NBA, pasi triumfoi 117:101 në ndeshjen e parë të serisë deri në katër fitore ndaj Filadelfias, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër mungesës së basketbollistit kryesor, Irving, “selltiksat” në asnjë moment nuk vunë në pikpyetje fitoren e këtij

Ringjallen “selltiksat”, mundin Klivlendin (VIDEO)

Është ringjallur Boston Selltiks. Basketbollistët e kësaj skuadre mëngjesin e sotëm mundën Klivlendin, duke ngushtuar epërsinë e “kavaliersave” në 2:1 epërsinë në serinë finale të Konferencës së Lindjes. Selltiksat në “Quicken Loans Arena”, duke mposhtur kampionët e Klivlendit me rezultatin 111:108. Një tre-pikësh i Avery Bradley në sekondën e fundit të ndeshjes,

Konferenca e Lindjes, Boston kundërshtari i Klivlend në finalen e madhe (VIDEO)

Boston Seltiks është skuadra e dytë finaliste e “play off-it” në Konferencën e Lindjes, pas fitores së arritur 115:105 të arritur mëngjesin e sotëm ndaj Uashingtonit në takimin e shtatë dhe të fundit gjysmëfinal. Ishte kjo një ndeshje e dominuar dhe fituar me meritë nga skuadra vendase, që shfrytëzoi në maksimum