Partizani fiton gjyqin në CAS, mund të futet në tregun e transferimeve

Vjen lajmi i shumëpritur për skuadrën shqiptare të Partizanit! Skuadra nga kryeqendra shqiptare, ka fituar zyrtarisht gjyqin në KAS, për zhbllokimin e merkatos. Skuadra nga Tirana ka marrë përgjigje pozitive nga KAS dhe tani mbetet vetëm që të fillojnë punën për përforcimin e skuadrës me lojtarët e nevojshëm. Kujtojmë që Partizani

Tronditet Partizani i Tiranës, CAS lë në fuqi vendimin e FIFA-s, dy edicione pa të drejtë merkatoje

Një lajm tronditës për Partizanin e Tiranës, kjo pasi CAS-i nuk i ka zhbllokuar merkaton skuadrës nga kryeqendra shqiptare, duke lënë në fuqi dënimin që FIFA i kishte shqiptuar kësaj skuadre për çështjen “Çinari”. Përgjigja e mbërritur nga CAS është përfundimtare, teksa “Demat e Kuq” do ta kenë të bllokuar merkaton

CAS-i merr sot vendimin për Milanin

CAS gjatë ditës së sotme do të marrë vendim përfundimtarë për Milanin, ndërkohë që për momentin “kuqezinjtë” janë jashtë Europës, pas pezullimit 1-vjeçar që ka ardhur nga UEFA. Milani do të përfaqësohet sot në KAS nga avokatët Kapeli dhe Aielo, nga administratori Fasone dhe përgjegjësi financiar Valentina Montanari. Do të jenë