FALEMINDERIT KAMPIONA, Drita e Nuhiut ndahet me 3 futbollistë nga Maqedonia

Skuadra kampione e Kosovës, Drita edhe zyrtarisht ka ndarë rrugët me 3 futbollistë nga Maqedonia, që ishin pjesë e gjeneratës që edicionin e kaluar u shpallën kampion, njofton “infOSport.mk”. Pjesë e “bardhekaltërve” nga Gjilani në sezonin e ri nuk do të jenë portieri Darko Tofiloski, mesfushori Bunjamin Shabani dhe futbollisti i