Ahmedi dhe Darboe e nisin mbarë aventurën me Soligorsk, fitojnë Superkupën e Bjerllorusisë (VIDEO)

Valon Ahmedi dhe Darboe Dembo, dy futbollistët që gjatë merkatos së janarit u transferuan nga kampionati ynë për te kampionët bjellorus të Shakhter Soligorsk, aventurën e tyre te kjo skuadër e nisën në mënyrë shumë pozitive. Që të dy të martën në mbrëmje ngritën lartë trofeun e SuperKupës së Bjellorusisë, pasi