E pabesueshme, por e vërtetë!Pa filluar finalja, organizatori i Eurobasket 2017 e kishte qëlluar rezultatin (VIDEO)

E pabesueshme, por e vërtetë! Organizatori i Eurobasket 2017 e kishte qëlluar rezultatin e saktë nga finalja midis Slovenisë dhe Serbisë, ende pa filluar ndeshja, shkruan “infOSport.mk”. Para çdo fillimi të ndeshjeve testohet semafori në palestër, ndërsa personat përgjegjës për një gjë të tillë pranë FIBA-s rastësisht e kishin qëlluar rezultatin

Guxim, pasion dhe zemër!Slovenia pushtoi Evropën për titullin e parë në basketboll

Slovenia është kampionja e re e Evropës në basketboll, pasi sonte në finalen e madhe të zhvilluar në palestrën “Sinan Erdem Dome” në Stamboll mundi Serbinë me rezultatin 93:85, shkruan “infOSport.mk”. Është ky titulli i parë për Sloveninë në një event të këtillë, ku më i merituar ishte kapiteni Dragiç, i

Eurobasket 2017, Slovenia finalistja e parë, eliminoi kampionët e Spanjës

Slovenia është finalistja e parë e Eurobasket 2017-të, që për herë të parë u zhvillua në 4 shtete të ndryshme. Përfaqësuesja ballkanike eliminoi kampionët në fuqi të Spanjës në gjysmëfinalen e parë të kampionatit evropian të basketbollit, duke shënuar fitore në Stamboll me rezultatin 92:72. Për Sloveninë është kjo hera e