Kosova merr kryesimin në grupin “A”, lë mbrapa kombëtaret si Anglia dhe Çekia

Përfaqësuesja e Kosovës po vazhdon të marrë vëmendjen e gjithë futbollit europian, teksa sot në kuadër të grupit “A” eliminatorë për Euro 2020 mundi Çekinë me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e dytë për “dardanët” pas asaj ndaj Bullgarisë në transfertë, duke bërë që Kosova të marrë kryesimin në