Besart Berisha “tripletë” në fitoren e Melburn ndaj Central Koast (VIDEO)

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Besart Berisha, po shkëlqen në kampionatin australian. Në ndeshjen e fundit mes Melburn Viktori dhe Central Koast, bomberi shqiptar ka shënuar 3 gola në fitoren 5:2 të ekipit të tij. Në minutën e 15-të, Xhorxh shënoi golin e parë për vendasit, ndërkohë që në minutën e