Latifi: Maqedonia ka funksionuar mirë edhe pa Lazarovin! (VIDEO)

Hendbollisti i klubit Rinia nga Shkupi, Basri Latifi në emisionin ‘Sportmania’ që transmetohet në televizionin SHENJA, ka komentuar ecurinë e përfaqësueses së Maqedonisë në Kampionatin Evropian që u zhvillua këtë muaj në Kroaci. Ai mes tjerash ka veçuar edhe pjesën e ndeshjeve që Maqedonia i zhvilloi pa kapitenin Kiril Lazarovin. “Momenti

Pronari i Vardarit Samsonenko bëhet menaxher i përfaqësueses së Rusisë

Biznismeni i njohur rus dhe njëkohësisht pronari i Vardarit, Sergej Samsonenko bëhet menaxher gjeneral i përfaqësueses së hendbollit të Rusisë. Lajmi është bërë i ditur në mediat ruse dhe është konfirmuar nga presidenti i Federatës së hendbollit të Rusisë, Sergej Shishkarev, me këtë të fundit që ka emëruar Samsonenkon për