FC Shkupi dhe “Shvercerat” sonte për të shkruar historinë

Sonte në mbrëmje FC Shkupi do të zbresë në fushën e lojës për të luajtur ndeshjen e kthimit të turit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër gjigandëve kroat të Dinamo Zagreb. Skuadra shkupjane mban lart flamurin shqiptarë në kompeticionin më të rëndësishëm europian në nivel klubesh, pasi është e