Angellovski publikoi listën për ndeshjet e nëntorit

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut në futboll, Igor Angellovski ka publikuar listën e futbollistëve tek të cilët do të mbështetet për dy ndeshjet eliminatore të nëntorit kundër Austrisë dhe Izraelit, njofton “infOSport.mk”. Në skuadër rikthehet Enis Bardhi, i cili mungoi në tetor për shkak të një dëmtimi, ndërsa do

Angellovski: Jam i bindur se me Slloveninë do të performojmë në nivel

Seleksionuesi i pwrfaqwsueses sw Maqedoniw nw futboll, Igor Angellovski pasi ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet eliminatore për KE 2020 me Slloveninë dhe Poloninë, potencon se janë dy takimet më të rëndësishme në këtë cikël kualifikues. Angellovski beson se ekipi përfaqësues kundër Sllovenisë do të sjellë performansën më të

Angellovski me 5 shqiptarë ndaj Norvegjisë

Seleskionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski ka shpallur listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen kontrolluese të 11-të nëntorit ndaj Norvegjisë në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e 21 emrave të ftuar, bëjnë pjesë edhe 5 futbollistë shqiptarë, të cilët gjithashtu kishin qenë pjesë e formacionit të “verdhekuqve” edhe për

Angellovski: Të barazohet me 4 herë kampionët e Botës, është punë e madhe!

Me pikën e madhe ndaj Italisë në Torino, Maqedonia i mbyll në mënyrë më të mirë ndeshjet në transferta gjatë këtij cikli eliminator për Botërorin Rusi 2018. Sigurisht për këtë gjë, ka ngelur i kënaqur seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski. “Të barazohet me katër herë kampionët e Botës, është

Angellovski nesër publikon listën për ndeshjet me Shqipërinë dhe Izraelin

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovksi  nesër do të publikojë listën me futbollistët që do t’i llogaritë për ndeshjet ndaj Shqipërisë dhe Izralit të vlefshme për kualifikueset e Botërorit Rusi 2018. Për Maqedoninë ky cikëll kualifikues është mbyllur që moti, ndërsa përfaqësuesja e vendit do të luftojë që të arrijë

Hasani e Ibraimi me futbollistët tjerë i urojnë ditlindjen Angellovskit

Stafi teknik së bashku me futbollistët e përfaqësueses së Maqedonisë me tortë ia kanë uruar ditlindjën seleksionuesit Igor Angellovski, i cili dje festoi 41 vjetorin. Futbollistët dhe stafi teknik, duke përfshirë këtu dy futbollistët shqiptarë Besart Ibraimi dhe Ferhan Hasani së bashku me ndihmës seleksionuesin Visar Ganiun i premtuan Angellovskit “Dhuratën