Angellovski: Të gjithë me padurim po presim ndeshjen me Austrinë

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski në konferencën zyrtare ka folur për ndeshjen debutuese që e pret Maqedoninë në Kampionatin Europian. “Verdhekuqtë” sot përballen me Austrinë në ndeshjen e parë të grupit “C”, aty ku në terminin e mbrëmjes do të luhet edhe dueli midis Holandës dhe Ukrainës. “Duhet të

Muhamed Sejdini: Pas vitit të ri vendosim për të ardhmen e Angellovskit

Numri një i futbollit në vend, Muhamed Sejdini në emisionin “Magazin” në TV Sitel ka folur për shumë tema, përfshirë këtu edhe për të ardhmen e seleksionuesit Igor Angellovski, me të cilin federata ka marrëveshje deri me 31 dhjetor të këtij viti. Kujtojmë Maqedonia nën drejtimin e Angellovskit arriti suksesin më

Igor Angellovskit në dhjetor i skadon kontrata, a do t’ia vazhdojë të njëjtën presidenti Sejdini!?

Igor Angellovski pavarësisht disfatës ndaj Armenisë, ai ka shkruar historinë me përfaqësuesen e Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Përfaqësuesja futbollistike e vendit tonë për herë të parë në historikun e saj arriti që të sigurojë një vend në një europian futbolli. Megjithatë nuk dihet nëse në Europianin e vitit të ardhshëm përfaqësuesja e

Angellovski të enjten shpall listën e futbollistëve për ndeshjen historike me Kosovën

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Igor Angellovski të enjten do të bëjë publike listën e futbollistëve, që do të bartin barën kryesore për ndeshjet e tetorit, përfshirë këtu edhe ndeshjen historike kundër Kosovës, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve për edicionin 2019/2020. Siç mëson “infOSport.mk”, në mesin e futbollistëve

Angellovski: Pauza e gjatë dhe koha e bënë të veten, rëndësi kanë pikët

Seleksionuesi i përfqësueses së Maqedonisë Igor Angellovski, pas përfundimit të ndeshjes kundër Armenisë, në konferencën për shtyp dha përshtypjet e tij për takimin në fjalë, në të cilin Maqedonia sot mundi Armeninë me rezultatin 2:1, në ndeshjen e parë të vlefshme për ndeshjet e Ligës C në Ligën e Kombeve,

Igor Angellovski ndoqi nga afër Muriqin mbrëmë në ndeshjen ndaj Bashakshehir

Përfaqësuesja e Maqedonisë me 26 mars do të përballet me Kosovën në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. Edhe pse deri në atë ndeshje ka edhe plotë 2 muaj, seleksionuesi Igor Angellovski nuk dëshiron ti lë asgjë rastit dhe vetë personalisht ka udhëtuar gjatë ditës së djeshme drejt Stambollit të

Angellovski publikoi listën për ndeshjet e nëntorit

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut në futboll, Igor Angellovski ka publikuar listën e futbollistëve tek të cilët do të mbështetet për dy ndeshjet eliminatore të nëntorit kundër Austrisë dhe Izraelit, njofton “infOSport.mk”. Në skuadër rikthehet Enis Bardhi, i cili mungoi në tetor për shkak të një dëmtimi, ndërsa do

Angellovski: Jam i bindur se me Slloveninë do të performojmë në nivel

Seleksionuesi i pwrfaqwsueses sw Maqedoniw nw futboll, Igor Angellovski pasi ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet eliminatore për KE 2020 me Slloveninë dhe Poloninë, potencon se janë dy takimet më të rëndësishme në këtë cikël kualifikues. Angellovski beson se ekipi përfaqësues kundër Sllovenisë do të sjellë performansën më të