Policia e Shqipërisë në hetim për dhunën ndaj arbitrit në ndeshjen Flamurtari-Vllaznia

Inspektorët e Drejtorisë së Përgjithshme të Tiranës kanë zbarkuar në Vlorë për ngjarjen e rëndë që ndodhi pasditen e së dielës, ku arbitrat e takimit Flamurtari-Vllaznia janë dhunuar fizikisht në ambientet e stadiumit. Menjëherë pas ngjarjes, arbitri anësor, Tartari ka bërë kallëzim penal ndaj personave që kanë ushtruar dhunë ndaj tij,

Blerim Xhemaili nuk ndalet, shënon edhe golin e tretë në SHBA (VIDEO)

Reprezentuesi shqiptar i Zvicrës, Blerim Xhemaili ka shënuar edhe golin e tretë me fanellën e skuadrës së tij të re Montreal në kampionatin amerikan të futbollit. Xhemaili shënoi gol ndaj DC Junajtedit, në ndeshjen që skuadra e tij e fitoi me rezultat 2:0. Shqiptari nga Maqedonia golin e shënoi në minutën

Futbollistët e Spanjës arrijnë në Shkup (FOTO)

Përfaqësuesja e Spanjës mbrëmë ka arritur në Shkup, për ndeshjen kualifikuese të Botërorit Rusi 2018 që do ta luaj me Maqedoninë të dielën. Spanjollët nga aeroporti “Aleksandar Veliki” janë akomuduar në hotelin “Meriot” në qendër të Shkupit, ku dhe do të qëndrojnë këto ditë. Sipas plan-programit, përfaqësuesja e Spanjës me në krye