Maqedonia U17 u dorëzua në pjesën e dytë ndaj R. Irlandës

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë pësoi disfatë 0:3 nga Republika e Irlandës në përballjen e parë të turneut kualifikukes të fazës Elite për kualifikim në Kampionatin Europian, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Staniq forcën e tyre e treguan vetëm gjatë 45 minutëshit të parë, që u mbyll me shifrat 0:0, mirëpo

Danimarka dhe Irlanda bëjnë paqe, gjithçka vendoset në ndeshjen e kthimit (VIDEO)

Është mbyllur pa fitues ndeshja e fundit e fazës “play-off” midis Danimarkës dhe Irlandës e vlefshme për të siguruar një vend në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”. Edhe pse pritej një fitore e Danimarkës, kombëtare me emër dhe favorite edhe nga të luajturit në shtëpi, në fund rezultoi të jetë ndryshe. Irlanda