Shoku i Alioskit, suedezi Janson: “Shqiponjën e bëra për miqtë e mi shqiptarë”

Mbrojtësi suedez, Pontus Janson gjatë ditës së djeshme ishte në qendër të vëmendjes pas atij gjesti të bërë në stërvitje, kur me duar kishte krijuar shqiponjën dy krenare. Edhe pse fillimisht u morr ky si provokim nga ana e tij, dedikuar futbollistëve shqiptarë të Zvicrës, më konkretisht Granit Xhakës dhe

Mbrojtësi suedez Janson provokon Xhakën e Shaqirin me “shqiponjën”

Suedia dhe Zvicra gjatë ditës së nesërme do të zhvillojnë ndeshjen e parafundit të fazës së 1/8 së finales në kuadër të Botërorit “Rusi 2018”, njofton “infOSport.mk”. Pa dyshim se ndër më të merituarit për këtë sukses të “helvetikëve” kanë qenë futbollistët shqiptarë, që kanë shënuar 3 nga gjithsej 5