Agron Memedi, emërohet ndihmës trajner i Jeton Beqirit te Shkëndija

Stafi teknik i Shkëndijës, me kryetrajner Jeton Beqirin, është kompletuar me Agron Memedin. Ish-mbrojtësi i kuqezinjëve, tashmë disa vite i aktivizuar si trajner te shkolla e futbollit Shkëndija, edhe zyrtarisht bëhet pjesë e stafit teknik të ekipit të parë. Memedi emërohet ndihmës trajner i Jeton Beqirit, derisa tashmë është pjesë e

Jeton Beqiri braktis Bylisin dhe vazhdon karrierën në Arabinë Saudite!

Vetëm 4 ditë para startit të sezonit të ri në Superligën shqiptare vjen një lajm bombastik nga Ballshi. Trajneri që inkuadroi skuadrën e tyre, Bylisin, në mesin e më të mirëve në futbollin shqiptarë, Jeton Beqiri, largohet, pasi i njëjti do të vijojë karrierën në Arabinë Saudite. Gjithçka është rregulluar rreth

Bombë nga Struga, ish trajneri i Shkëndijës merr drejtimin e Struga Trim Lum!?

Struga Trim Lum, një ndër skuadrat pretendente që sezonin e ardhshëm të luaj në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë pas ndarjes me trajnerin  e deritanishëm, Aleksandar Tançeski, është duke menduar rreth trajnerit të ri, që do i udhëhiqte ata në vazhdim të kampionatit. Burime pranë ‘infOSport.mk’ bëjnë me dije se

Renova mbetet pa trajner!

Renova vetëm një ditë para ndeshjes kundër Akademia Pandev, e vlefshme për javën e 7-të në elitën e futbollit vendor, ka mbetur pa trajnerin e saj Jeton Beqiri. Ky i fundit ka dhënë dorëheqje nga posti i trajnerit, duke lënë klubin në duart e ndihmësve të tij, që pritet të