Pas Paketa dhe Pjontek, Milani gati edhe ‘bombën’ e tretë

Milani vazhdon të kërkojë futbollistë cilësorë në këtë merkato dimri, teksa i rradhës i një kalibri të tillë që mund ti bashkohet skuadrës ‘kuqezi’ është Janik Ferreira-Karrasko. Sky Sport raporton se pas refuzimit të Uotfordit për spanjollin Deulofeu, tashmë ‘kuqezinjtë’ janë kthyer në sulm për mesfushorin ofenziv, i cili aktualisht është

ZYRTARE, Atl. Madridi përfitoi afër 50 mln euro nga shitja e dy futbollistëve të saj

Vetëm dy ditë para mbylljes së merkatos së futbollit në Kinë, Janik Fereira Karasko dhe Nikolas Gajtan i janë bashkuar skuadrës së Dalian Ifan, duke u larguar nga skuadra spanjolle e Atletiko Madridit. Klubet nuk kanë shpalosur detaje rreth shumë së transferimit të tyre, mirëpo sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle,