Maqedonia dhe Shqipëria nga vazoja e katërt, Kosova nga e pesta do të mirëpresin shortin për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”

FIFA ka njoftuar se shorti për ciklin e ardhshëm eliminatorë për Botërorin e vitit 2022 që do të zhvillohet në Katar, do të mbahet me 7 dhjetor në Cyrih të Zvicrës, transmeton “infOSport.mk”. Maqedonia dhe Shqipëria këto eliminatore do ti mirëpresin nga vazoja e katërt, derisa Kosova nga vazoja e pestë.