Shkëndija mes Kontes dhe Lautaros, e ardhmja e argjentinasit në dyshim

Shkëndija në stol midis Antonio Kontes dhe Lautaro Martinezit. Pavarësisht se Interi është shpallur kampion i Italisë pas dominimit 9-vjeçar të Juventusit, sulmuesi argjentinas dëshironte të linte firmën e tij edhe në ndeshjen kundër Romës. Sidoqoftë, Lautaro nuk ishte në gjendje të gjente rrugën drejt golit, i aktivizuar në minutën e

Lautaro Martinez ka arritur marrëveshje personale me Barcelonën!

Ylli argjentinas i Interott, Lautaro Martinez, shumë shpejtë pritet që ti bashkohet skuadrës kampione të Spanjës, Barcelonës. Një gjë të tillë ka pohuar gazetari i “Mundo Deportivo”, Francesc Aguilar, i cili ka shkruar se Lautaro ka arritur marrëveshje personale me Barcelonën dhe se te skuadra “katalunase” do të bashkohet me bashkëkombasin

Lautaro Martinez te Barcelona, ja kush e zëvendëson atë te Interi!

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, falë paraqitjeve të mira dhe golave të tij me fanellën "zikaltër" është pranë një kalimi te skuadra kampione e Spanjës, Barcelona. "Katalunasit" kanë disa kohë që e monitorojnë argjentinasin, tekni cili shohin zëvendësuesin e denjtë për Luis Suarez. Ndërkohë Interi që tani po mendon alternativat në rast

Çmendet Barcelona, 112 mln euro për yllin e Interit!

“Barcelona është gati t’i paguajë klauzolën 112 milionë euro Inter-it për të siguruar shërbimet e Lautaro Martinez”. Ky është lajmi i bujshëm që po vjen nga Argjentinë, më konkretisht nga “Radio La Red”. Drejtuesit e skuadrës kampione të Spanjës janë  magjepsur nga paraqitjet e “Demit” në Kupën e Amerikës dhe janë gati

Interi mundi Atl.Madridin me një super gol të Lautaro Martinez (VIDEO)

Skuadra e Interit mundi Atletiko Madridin me rezultatin minimal 1:О në ndeshjen e fundit të turneut ndërkombëtarë “International Champions Cup. Autorë i golit të vetëm në këtë ndeshje të zhvilluar në stadiumin “Wanda Metropolitano” ishte Lautaro Martinez. Sulmuesi argjentinas shënoi një super gol në portën e Jan Oblak në minutën

Lautaro Martinez i siguron fitoren Interit ndaj Lionit (VIDEO)

Sulmuesi argjentinas Lautaro Martinez ka rezultuar deçiziv për Interin në ndeshjen e sotme, që “zikaltërit” e zhvilluan përballë Lionit, njofton “infOSport.mk”. Falë golit të sulmuesit argjentinas, Interi shënoi fitore minimale 1:0 në ndeshjen e “International Champions Cup”, duke arritur edhe fitoren e dytë në kuadër të këtij turneu, pas asaj fitore

Interi lëvdërohet me përforcimin e 5-të

Sulmuesi argjentinas Lautaro Martinez edhe zyrtarisht është prezantuar si futbollist i Interit. Talenti argjentinas me “zikaltërit” ka nënshkruar kontratë deri me 30 qershor të vitit 2023. Është ky përforcimi i pestë për “neroaxurrët” në këtë afat kalimtarë pas Stefan de Vraj, Raxha Naingolan, Kvadvo Asamoa dhe Mateo Politano. https://twitter.com/Inter_en/status/1014463834831011840 20-vjeçari Martinez te Interi