LDFM-Perëndim, Kërçova mirëpret derbin Vëllazërimi-Gostivari, Struga udhëton në Shkup

Liga e Dytë – Perëndim vijon me ndeshjet e javës së 8-të, që me vete sjellë disa ndeshje mjaft interesante, njofton “infOSport.mk”. Lideri aktual Struga Trim Lum do të ketë një detyrë të vështirë në Shkup përballë Skopjes, teksa në Kërçovë në program është derbi midis dy skuadrave shqiptare, Vëllazërimit

LDFM – Perëndim, Vëllazërimi dhe Struga e mbyllin me fitore sezonin

Të shtunën Liga e Dytë – Perëndim uli siparin për sezonin 2017/2018, me Makedonija Gjorçe Petrovin kampion dhe Gostivarin që do të luaj në balotazh, teksa nga kjo ligë sigurtë largohen Novaci,  Zajazi dhe Lokomotiva, teksa rrezikon dukshëm edhe EuroMilku që sezonin e mbylli në pozitën e 7-të, njofton “infOSport.mk”. Këta