Kumanovari Selahi shënon golin debutues në elitën e futbollit kroat (VIDEO)

Lindon Selahi, kumanovari i cili ka veshur edhe fanellën e kombëtares shqiptare, ditën e sotme me fanellën e Rijekës ka gjetur golin debutues në elitën e futbollit kroat, njofton “infOSport.mk”. 22-vjeçari Selahi te Rijeka u transferuar gjatë merkatos së verës, kur erdhi nga skuadra e Tuente, edhe pse edicionin e kalular

Reja nuk e grumbulloi për ndeshjet e marsit, kumanovari i shënon Fejenordit në miqësore

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Kumanova e Maqedonisë, Lindon Selahi u la jashtë listës nga trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja për 3 ndeshjet e para eliminatore, të vlefshme për Botërorin e vitit 2022, që për herë të parë do të mbahet në Katar. Kumanovari aktualisht luan si i huazuar te

Kumanovari i kombëtares shqiptare bëhet me skuadër të re!

Futbollisti i Kombëtares shqiptare, Lindon Selahi, ka vendosur të ndryshojë skuadër, mirëpo jo edhe kampionat. Mesfushori 21-vjeçar me origjinë nga Kumanova e Maqedonisë është larguar nga Tuente, për të kaluar në formën e huazimit te Vilhemi deri në fund të sezonit, njofton “infOSport.mk”. Selahi e ndoqi nga afër ndeshjen e skuadrës

Kumanovari Sellahi braktis Tuenten, rikthehet në Belgjikë!

Mesfushori kumanovar, Lindon Sellahi, i cili mbron edhe ngjyrat e Kombëtares shqiptare, me shumë gjasa do të rikthehet në kampionatin belg, aty ku dëshmoi se bëhet fjalë për një talent të jashtëzakonshëm të futbollit. Aktivizimi i pakët me klubin e Tuentes, është një nga faktorët kryesorë që Sellahi po mendon largimin

Super asisti i kumanovarit Lindon Selahi në golin e shënuar nga Uzuni (VIDEO)

Lindon Selahi, kumanovari 21-vjeçar, i cili premton shumë për kombëtaren shqiptare, sot përballë Kosovës luajti një super ndeshje, duke dëshmuar cilësitë e tij të larta, shkruan “infOSport.mk”. Për më tepër numri 10-të që mbante në shpinë i shkonte shumë për shtati këtij super talenti, i cili  edhe pse vetëm 21-vjeç, me

Tuente nuk lejon kumanovarin Selahi ti bashkohet Shqipërisë!

Një lajm aspak i mirë për trajnerin e Kombëtares shqiptare të futbollit, Edi Reja, i cili për ndeshjet e tetorit nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e plotë 5 futbollistëve. Fjala është për gardianin Etrit Berisha (SPAL - Itali), Ylber Ramadanin (Velje – Danimarkë), Florian Kamberin (Sent Gallen

Edi Reja shpall listën, në mesin e të ftuarve te Shqipëria bënë pjesë edhe një kumanovar

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Edi Reja, ka shpallur listën e futbollistëve për dy ndeshjet që do të luhen në 4 dhe 7 shtator, përkatësisht me Bjellorusinë si dhe Lituaninë, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e futbollistëve të ftuar bëjnë pjesë edhe tre emra të rinj, që nuk janë grumbulluar asnjëherë më

E bujshme, Selltiku kërkon shërbimet e talentit kumanovar!

Futbollisti me origjinë nga Kumanova, Lindon Sellahi është një prej talentëve të spikatur për t’u pasur në vëmendje nga Kombëtarja. Futbollisti i Tuentes ka shkëlqyer edhe në këtë sezon, duke qenë nga më të vlerësuarit në Holandë. Ndërkohë një ofertë të parë e ka refuzuar ekipi holandez për futbollistin shqiptar. Drejtuesit

Njihuni me kumanovarin 20-vjeçar që debutoi me Shqipërinë

Kombëtarja e Shqipërisë të hënën në mbrëmje shënoi fitoren më të thellë në një ndeshje zyrtare, duke mundur Moldavinë me rezultatin 4:0, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje shumë gjatë kohë do të mbahet mend nga i riu kumanovar, 20-vjeçari Lindon Selahi, i cili bëri debutimin e tij me fanellën e kombëtares