Partizani arrin akord me brazilianin Lukas! E kërkonte edhe Shkëndija

Braziliani Lukas Fereira Kardozo i cili ditë më parë edhe përfundimisht u nda me Pelisterin, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Superligën shqiptare, duke nënshkruar me Partizanin. Sipas asaj që shkruan “Sport Ekspres”, kryeqytetasit prej kohësh kanë qenë në bisedime me skuadrën e Pelisterit dhe së fundmi është arritur