Lutfi Bilali debuton me gol në futbollin sllovak

Lutfi Bilali ka bërë një debutim ëndërrash në futbollin sllovak, teksa shënoi që në ndeshjen e parë të zhvilluar me fanellën e skuadrës së Partizan Bardejov, skuadër kjo që garon në Ligën e Dytë, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti me origjinë nga Gostivari, te kjo skuadër u prezantua vetëm disa ditë më parë,

Dy futbollistët shqiptarë nga Maqedonia largohen nga Arbëria!

Dy futbollistët shqiptarë nga Maqedonia, Sunaj Hasan dhe Lutfi Bilali i kanë dhënë fund aventurës së tyre me fanellën e skuadrës së Arbërisë, që garon në Superligën e Kosovës. Një gjë të tillë ka raportuar gazeta “Zëri”, sipas së cilës përveç kësaj dyshe nga vendi ynë, pjesë e Arbërisë në

Lutfi Bilali sërish rezulton deçiziv për Arbërinë (VIDEO)

Lutfi Bilali ka rezultuar deçiziv edhe njëherë tjetër për skuadrën e Arbërisë nga Obiliqi, duke shënuar në fitoren e skuadrës së tij sot përballë Gjilanit, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshje e javës së 14-të në Superligën e Kosovës, në të cilën Arbëria regjistroi fitoren e 5-të sezonale. Sulmuesi nga Gostivari, golin