Futbollistët e Spanjës arrijnë në Shkup (FOTO)

Përfaqësuesja e Spanjës mbrëmë ka arritur në Shkup, për ndeshjen kualifikuese të Botërorit Rusi 2018 që do ta luaj me Maqedoninë të dielën. Spanjollët nga aeroporti “Aleksandar Veliki” janë akomuduar në hotelin “Meriot” në qendër të Shkupit, ku dhe do të qëndrojnë këto ditë. Sipas plan-programit, përfaqësuesja e Spanjës me në krye

Nesterovski i zhgënjyer: Në shtëpinë tonë, ndjehemi si mysafir!

Sulmuesi i Maqedonisë, Ilija Nesterovski ëshë i kënaqur me rezultatin kundër Turiqsë, por jo edhe me përkrahjen e tifozëve. Në tribunat e “Telekom Arena”-s në Shkup mbizotronin tifozët turq, që kishin ardhur për ta përkrahur përfaqësuesen e tyre, ndërsa pikërisht për këtë reagoi pas ndeshjes Nesterovski, duke i parashtruar pyetje

Hasani: Nuk kishim fat, Turqia asnjë shans te goli jonë

Përfaqësuesja e Maqedonisë e mbylli ndeshjen kontrolluese me Turqinë me barazim pa gola, duke vazhduar kështu serinë me rezultate pozitive. Barazimi ndaj Turqisë, për Maqedoninë ishte ndeshja e tretë që e mbyll pa pranuar gol. “Ashtu si në ndeshjet eliminatore, luajtëm mirë edhe ndaj Turqisë, por përsëri nuk shënuam fitore. Dominuam

Fotogaleri nga stërvitja e përfaqësueses turke në Shkup

Përfaqësuesja e futbollit të Turqisë para ndeshjes kontrolluese me Maqedoninë, zhvilloi stërvitjen e parë në Shkup. Të përzgjedhurit e Fatih Terimit u stërvitën në ndihmës stadiumin pran FFM-së, “Petar Milloshevski”, ku ishin shumica e yjeve si Ardan Turan, Xhenk Tosun, Xhaner, Selçuk Inan e shumë të tjerë. Takimi Maqedoni-Turqi luhet nesër

Hasani e Ibraimi me futbollistët tjerë i urojnë ditlindjen Angellovskit

Stafi teknik së bashku me futbollistët e përfaqësueses së Maqedonisë me tortë ia kanë uruar ditlindjën seleksionuesit Igor Angellovski, i cili dje festoi 41 vjetorin. Futbollistët dhe stafi teknik, duke përfshirë këtu dy futbollistët shqiptarë Besart Ibraimi dhe Ferhan Hasani së bashku me ndihmës seleksionuesin Visar Ganiun i premtuan Angellovskit “Dhuratën

Përfaqësuesja e Turqisë me të gjithë yjet vjen në Shkup

Përfaqësuesja e Turqisë ka publikuar listën me futbollistë që do t’i llogaritë për ndeshjen kontrolluese me Maqedoninë. Turqit në Shkup do të udhëtojnë me të gjithë yjet, duke përfshirë edhe ata si Ardan Turan, Selçuk Inan, Emre Mor, Emre Çolak e Burak Jillmaz. Ndeshja kontrolluese ndërmjet Maqedonisë dhe Turqisë do të luhet

Hasani: Nuk frikësohemi nga askush, besojmë në kualitetet tona!

Përfaqësuesja e futbollit të Maqedonisë po vazhdon përgatitjet për ndeshjet me Turqinë dhe Spanjën. Në stërvitjen e sotme seleksionuesi Igor Angellovski kishte në dispozicion edhe futbollistët nga Seria A si Goran Pandevin dhe Ilija Nesterovskin, ndërsa gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të bashkangjiten edhe Ezgjan Alioski dhe Stefan Ristovski. Futbollisti

Përfaqësuesja e Maqedonisë zhvillon stërvitjen e parë (FOTO)

Përfaqësuesja e futbollit të Maqedonisë sot pasdite ka zhvilluar stërvitjen e parë në ndihmës stadiumin pranë FFM-së, “Petar Milloshevski”. Në seancën e parë nën drejtimin e seleksionuesit Igor Angellovski, reprezentuesit zhvilluan stërvitje të lehta. Kujtojmë që Maqedonia me 5 qershor do të përballe me Turqinë në ndeshje kontrolluese, ndërsa 6 ditë