Messi ka kërkuar që super sulmuesi i Liverpullit të transferohet te Barcelona!

Mediat britanike raportojnë se Lionel Messi i ka kërkuar Sadio Manes të transferohet tek Barcelona, ndërsa një gjë të tillë ua ka kërkuar edhe drejtuesve të skuadrës “katalunase”. Me Luis Suarezin e dëmtuar dhe në moshë, si dhe me Kutinjon jashtë forme, Barcelonës i nevojitet patjetër një sulmues si Mane. Senegalezi po

E bujshme, Mane largohet nga Liverpulli, e zëvendëson Mbappe

Një lajm i bujshëm na vjen nga mediat britanike, më saktësisht nga e përditshmja, “The Sun”, e cila zbulon plranin e Liverpullit për merkaton e verës. Sulmuesi i tyre Sadio Mane vështirë të qëndrojë në “Enfilld Roud” edhe sezonin e ardhshëm, pasi Real Madrid e kërkon me çdo kusht. Nejmar largohet nga