Radeski: Nëse luajmë si deri tani, kemi shanse të mëdha për të prekur fazën “play-off”

Bashkë me trajnerin Shpëtim Duro, sot në Konferencën për shtyp para gazetarëve nga rradhët e skuadrës kampione të Struga Trim Lum, doli edhe sulmuesi Marjan Radeski, i cili bashkë me Ibraimin po udhëheqin skuadërn në garat e sivjetme të Europës. Që të dy kanë shënuar nga 3 gola, duke rrumbullaksuar

Super ndeshje në Podgoricë, pjesa e parë mbyllet me barazim dhe 4 gola të shënuar

Pjesa e parë midis Buduçnostit dhe Struga Trim Lum, e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, që në këto momente po zhvillohet në POdgoricë, është mbyllur me barazim 2:2. Që të dy golat për skuadrën kampione të vendit i realizoi Marjan Radeski, i cili doli të

Radeski optimist: Ta kalojmë këtë raund, shorti na favorizon për kualifikim në Ligën e Konferencës

Sulmuesi i FC Struga Trim Lum, Marjan Radeski është optimist për rezultat pozitiv në ndeshjen e nesërme kundër Buduçnost Podgorica. Ndeshjen e kaluar kundër Zhalgiris, sipas tij, skuadra duhet ta marrë si shembull pozitiv, për të mos i përsëritur gabimet e vogla që në fund i kushtuan me humbje dhe

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Struga Trim Lum prezanton Marjan Radeskin!

Struga Trim Lum sonte në darkë ka prezantuar edhe përforcimin e tretë gjatë kësaj merkatoje, sulmuesin Marjan Radeski. Bëhet fjalë për një sulmues të spikatur, i cili në elitën e futbollit vendor numëron plotë 257 ndeshje, 64 gola dhe 24 asistime, njofton “infOSport.mk”. 27-vjeçari Radeski me Struga Trim Lum ka nënshkruar