Miran Maksuti ndahet me Renovën

Miran Maksuti është ndarë me Renovën dhe tashmë është një futbollistë i lirë. Edhe pse kontrata e tij skadonte në qershor të këtij viti, me pëlqim të dyanshëm palët kishin ndërprerë kontratën, njofton ‘infOSport.mk’. Arsyeja e ndërprerjes është minutazhi i vogël që merrte Maksuti te skuadra tetovare. Ai këtë gjysëmsezoni u

Miran Maksuti i bashkohet Renovës

Miran Maksuti sezonin e ri futbollistik do të luaj në Maqedoni. Futbollisti tetovar i është bashkuar Renovës, ndërsa te skuadra nga Xhepçishti vjen nga skuadra kosovare e KEK-ut. Ashtu siç mëson “infOSort.mk”, Maksuti me Renovën do të nënshkruajë kontratë një vjeçare, ndërsa veçmë i është bashkuar skuadrës së tij të re,

Miran Maksuti nga Danimarka në Superligën e Kosovës

Futbollisti tetovar Miran Maksuti është një futbollist i ri i skuadrës së Llapit nga Superliga e Kosovës. Një gjë të tillë për “infOSport.mk” pohoi vetë futbollisti 23-vjeçar, i cili me skuadrën kosovare nënshkroi kontratë një vjeçare, me opcion që të njëjtën ta vazhdojë edhe për një vit tjetër. “Kam nënshkruar kontratë