Femrat, Vllaznia dhe Mitrovica mësojnë emrat e kundërshtareve në LK

Dy skuadrat shqiptare në konkurrencë të femrave, Vllaznia e Shqipërisë dhe Mitrovica e Kosovës, ditë më parë shkruajtën historinë, duke u kualifikuar për në ndeshjet e Ligës së Kampionëve, ndërsa sot kanë njohur kundërshtarët e tyre në turin pasardhës. Skuadra shkodrane do të përballet me ekipin danez të Fortuna Hjorring, ndërkohë

Historike, femrat e Vllaznisë dhe Mitrovicës kalojnë grupin paraeliminatorë të LK

Dy skuadrat shqiptare në konkurrencë të femrave, Vllaznia e Shkodrës dhe KFF Mitrovica  kanë shkruar historinë, teksa sot arritën që të kualifikohen në mesin e 32 skuadrave më të mira europiane, duke kaluar fazën në grupe të Ligës së Kampionëve. Skuadra shkodrane, ka dominuar grupin 10 të kualifikueseve të këtij turneu