Në derbin midis ish futbollistëve të Renovës dhe Shkëndijës në Hungari, ja kush fiton (VIDEO)

Sot në elitën e futbollit hungarez në program ishte derbi ndeshja midis MOL Fehervarit dhe MTK Budapestit, pjesë e së cilëve skuadra janë edhe dy ish futbollistë të dy skuadrave shqiptare nga Tetova, Shkëndijës dhe Renovës, Visar Musliu, gjegjësisht Bojan Miovski, njofton “infOSport.mk”. Fitues në këtë takim doli ekipi i MTK

Ish futbollisti i FC Shkupit i bashkohet Musliut te Mol Fehervar!

Merkato e janarit si zakonisht sjellë transferime surprizë, ndërsa një e tillë mund të ndodh së shpejti, me protagonistë ish futbollistin e FC Shkupit, Rron Broja, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori kosovar, i cili aktualisht luan me Partizanin në Superligën shqiptare, mund të transferohet te skuadra hungareze e MOL Fehervar, aty ku do