Në derbin midis ish futbollistëve të Renovës dhe Shkëndijës në Hungari, ja kush fiton (VIDEO)

Sot në elitën e futbollit hungarez në program ishte derbi ndeshja midis MOL Fehervarit dhe MTK Budapestit, pjesë e së cilëve skuadra janë edhe dy ish futbollistë të dy skuadrave shqiptare nga Tetova, Shkëndijës dhe Renovës, Visar Musliu, gjegjësisht Bojan Miovski, njofton “infOSport.mk”. Fitues në këtë takim doli ekipi i MTK

Ish futbollisti i Renovës në “top formë”, shënon sërish në Hungari (VIDEO)

Ish futbollisti i Renovës, Bojan Miovski ka shënuar sërish në kampionatin elitar hungarez, duke e ndihmuar skuadrën e tij, MTK Budapest për ti shpëtuar disfatës në transfertën ndaj Honved, njofton “infOSport.mk”. MTK Budapest gjatë pjesës së parë kishte disavantazh prej dy golave (0:2), mirëpo pikërisht goli i shënuar nga Miovski në