Njihuni me shkupjanin që sonte i shënoi gol Barcelonës së famshme

Ndeshja midis Barcelonës dhe Prishtinës ishte e para e zhvilluar në kuadër të 1/16 së finales në Ligën e Kampionëve në futsal, njofton “infOSport.mk”. Rezultati përfundimtarë i këtij takimi doli të jetë 9:2 në favor të kampionëve të Spanjës, mirëpo ajo që është e rëndësishme për sportin tonë vendor dhe

Orhan Ibishi me Besën e Pejës prekin finalen e Kupës së Kosovës në futsal (VIDEO)

Orhan Ibishi, tashmë ish lojtari i Futsal Shkupit ka bërë një debutim pozitiv me fanellën e Besës së Pejës, njofton "infOSport.mk". Shkupjani me skuadrën e tij të re arriti që të kualifikohet në finalen e Kupës së Kosovës, pasi në gjysmëfinale me Besën e tij emiminuan Liburnin nga Gjakova, edhe atë