Dembele dëmtohet sërish

Ousmane Dembele është dëmtuar sërish. 10 ditë pasi u kthye nga një dëmtim i rëndë që e mbajti tre muaj e gjysmë jashtë fushave, francezi do i mungojë Barcelonës për 3-4 javë. Sulmuesi ka një dëmtim muskular në kofshën e majtë dhe do të mungojë në çerekfinalen e Kupës së