PSZH vihet pas 3 mesfushorëve që luajnë në “Serie A”!

Drejtori sportiv i PSZH-së, Leonardo dëshiron të transferojë tre mesfushorët që janë duke shkëlqyer me skuadrat e tyre në “Seria A”. Bëhet fjalë për Ismael Benaser të Milanit, Sergej Milinkoviç-Saviç të Lacios dhe Lorenco Pellegrini të Romës. Sipas asaj që raporton “Le10 Sport”, fokusin kryesor “parisienët” e kanë te ylli i Milanit,

Pellegrini rikthehet në Premierligë, do të drejtojë një skuadër londineze!

Manuel Pellegrini rikthehet në Premierligën angleze. Strategu kilian do të drejtojë kësaj rradhe ekipin e Uest Hamit, një ndër skuadrat e shumta londineze që bëjnë pjesë në kampionatin elitarë të Anglisë. 64-vjeçari është larguar nga kampionati kinez, ku për dy vite drejtonte skuadrën e Hebei China Fortune. Ai në këtë mënyrë