Milani me stil kalon në fazën e eliminimit, Juve me ndihmën e Benfikës vazhdon, por vetëm në Liga Europa (VIDEO)

Milani ka arritur të marrë një fitore të madhe në “San Siro” ndaj Salzburgut në ndeshjen e fundit të grupit “E”, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Piolit shënoi fitore 4:0 falë dopietës së Olivie Zhiru si dhe golave të shënuar nga Kruniç dhe Messias. Në këtë mënyrë Milani ka arritur të sigurojë vendin

Dabur i shënon dy gola Shkëndijës gjatë pjesës së parë (VIDEO)

Munas Dabur ka rezultuar i kobshëm për Shkëndijën gjatë pjesës së parë në ndeshjen e turit të tretë eliminatorë, pasi dy golat e tij bënë që Salzburgu në pushim të shkojë me avantazhin 2:0, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht ndaj tij në minutën e 16-të, Enur Totre ndërhyri në mënyrë të palejuar, ndërsa

Super lajm, ndeshja Slazburg –Shkëndija LIVE edhe në SuperSport2

Një super lajm vjen në momentet e fundit para ndeshjes se raundit të tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve midis Sslazburgut dhe Shkëndijës. Paketa sportive e platformës satelitore Digitalb, “Supersport 2” ka marrë të drejtat për transmetimin e këtij super takimi. Ndesha Salzburgu – Shkëndija starton në ora 19:00, ndërsa me

Ja ku mund të ndiqni ndeshjen, Salzburg-Shkëndija

Takimi i sotshëm midis Salzburgut dhe Shkëndijës, i vlefshëm për raundin e tretë eliminatorë të Ligës së Kampionëve do të transmetohet në kanalin televiziv austriak “PULS 4 TV”, të cilët kanë blerë të drejtat ekskluzive nga bartësi i të njejtave, në këtë rast skuadra vendase. Në programacionin e televizionit të publikuar

Miliarderi shqiptarë Destani përballë miliarderit austriak Mateschitzit

Ndeshja e raundit të tretë në eliminatoret e Ligës së Kampionëve ndërmjet Shkëndijës dhe Sazlburgut sjell edhe përballje mes dy miliarderëve si Lazim Destani dhe Dietrich Mateschitz. Skuadra shqiptare, ka për sponzor kompaninë “Ecolog” që zotërohet nga biznesmeni tetovarë, Lazim Destani, ndërsa nga ana tjetër Salzburgu është në këto nivele falë