ZYRTARE, Sebajos një futbollist i ri i Realit

Mesfushori i Betisit, Dani Sebajos edhe zyrtarisht  ka përforcuar rradhët e Realit të Madridit, u lavdëruan nga “Santiago Bernabeu”. Talenti 20-vjeçar e “mbretërit” ka nënshkruar kontratë 6-vjeçare. Dani Sebajos është përforcimi i 5-të për Realin e Madridit gjatë kësaj vere, pas, Hesus Vajeho, Markos Jorente, Borha Majoral dhe Teo Ernandez. Klubi

Sebajos i thotë “PO” Realit të Madridit

Futbollisti i talentuar spanjoll i Betisit, Dani Sebajos, me shumë gjasa sezonin e ri do të veshë fanellën e Realit të Madridit, njoftojnë mediat spanjolle, përcjellë “infOSport.mk”. Mesufhsori 20-vjeçar është pajtuar të kalojë në “Santiago Bernabeu”, duke refuzuar njëkohësisht ofertën e Barcelonës. Futbollisti andaluzian me Realin e Madridit do të nënshkruajë