Sebajos kopjon Granit Xhakën, gabim amatoresk i spanjollit, Olimpijakosi barazon ndaj Arsenalit! (VIDEO)

Olympiakosi ka barazuar shifrat ndaj Arsenalit pas një gafe amatoreske të spanjollit, Dani Sebajos.  Spanjolli humbi një top në afërsi të zonës së tij, duke i dhënë shansin e artë El Arabit, i cili nuk fali dhe mposhti portierin Leno. https://streamable.com/mxrq2r Është kjo një gafë tjetër e futbollistëve të Arsenal, pas asaj

ZYRTARE, Sebajos një futbollist i ri i Realit

Mesfushori i Betisit, Dani Sebajos edhe zyrtarisht  ka përforcuar rradhët e Realit të Madridit, u lavdëruan nga “Santiago Bernabeu”. Talenti 20-vjeçar e “mbretërit” ka nënshkruar kontratë 6-vjeçare. Dani Sebajos është përforcimi i 5-të për Realin e Madridit gjatë kësaj vere, pas, Hesus Vajeho, Markos Jorente, Borha Majoral dhe Teo Ernandez. Klubi

Sebajos i thotë “PO” Realit të Madridit

Futbollisti i talentuar spanjoll i Betisit, Dani Sebajos, me shumë gjasa sezonin e ri do të veshë fanellën e Realit të Madridit, njoftojnë mediat spanjolle, përcjellë “infOSport.mk”. Mesufhsori 20-vjeçar është pajtuar të kalojë në “Santiago Bernabeu”, duke refuzuar njëkohësisht ofertën e Barcelonës. Futbollisti andaluzian me Realin e Madridit do të nënshkruajë