LPFMV, me ndeshjet e javës së 22-të mbyllet rrethi i dytë, rrethi i tretë sipas sistemit Berger

Me ndeshjen midis Makedonija GJ.P dhe Sileksit edhe zyrtarisht hap siparin java e 22-të në elitën e futbollit vendor, me çka njëherit mbyllet edhe rrethi i dytë i garave, njofton “infOSport.mk”. Pas kësaj pason rrethi i tretë, i cili do të zhvillohet sipas sistemit Berger. SISTEMI BERGER – Por çfarë në fakt