Araujo i Barcelonës humb Botërorin “Qatar 2022”, ja sa do mungojë uruguaiani

Ronald Araujo edhe zyrtarisht do të humbas Botërorin “Qatar 2022” me Uruguajin e tij, pasi ka pësuar një dëmtim në gju dhe tashmë duhet të operohet. Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga Barcelona, të cilët përmes një komunikate kanë njoftuar se të mërkurën qendërmbrojtësi i tyre do të operojë tendinën në

Grizman shënon, Muslera e ndihmon, Franca 2:0 avanson (VIDEO)

Franca ka shënuar edhe golin e dytë përballë Uruguait në ndeshjen e parë çerekfinale të Botërorit “Rusi 2018”, ndërsa kjo erdhi edhe falë gabimit fillestar të portierit Fernando Muslera, njofton “infOSport.mk”. Grizman në minutën e 61-të vendosi të godas nga distanca, ndërsa topi nga duart e portierit Muslera përfundoi në rrjetë,