Xhaka asiston, Mustafi shënon një super gol me kokë për epërsi të Arsenalit (VIDEO)

Shkodran Mustafi ka kaluar në epërsi Arsenalin, skuadër kjo që në këto momente është duke zhvilluar ndeshjen e javës së katërt në transfertë kundër ekipit të Kardifit, njofton “infOSport.mk”. Granit Xhaka mjaft mirë ekzekutoi goditjen e tretë nga këndi, ndërsa edhe më mirë reagoi futbollisti gostivaras, i cili me një goditje

Tërmet në Zvicër për “shqiponjat” dhe Behramin, bordi i federatës pranë shkarkimit

Shqiptarët bëhen protagonistë në futbollin zviceran dhe mund të sjellin brenda pak ditësh kolapsin e plotë të federatës së këtij vendi e cila nuk ka ditur të menaxhojë situatat me ta. Festimet me shqiponjë hapën “kutinë e Pandorës” me deklaratat e sekretarit të përgjithshëm që vinte në dyshim besnikërinë e

Mustafi bënë humor me Xhakën, ky i fundit shpërrthen në të qeshur (VIDEO)

Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi edhe sezonin e ri futbollistik do të jenë pjesë e Arsenalit, skuadër kjo që pas plotë 22 viteve do të udhëhiqet nga një emër tjetër, kur është në pyetje trajneri, Unaj Emeri. Si duket edhe strategu spanjoll do t’u besojë dy futbollistëve shqiptarë sezonin e ri

Pse është e ndaluar të festohet me simbolin e shqiponjës?

Futbollistët shqiptarë të Zvicrës, me origjinë nga Kosova, u ndëshkuan nga Federata Ndërkombëtare e Futbollit – FIFA sepse festuan shënimin e golave duke bërë shqiponjën me duart e tyre, por nuk e dinë nëse veprimi i tyre do të jetë i sanksionuar edhe në të ardhmen nëse përsëritet. “Misteri” i këtij

Federata zvicerane e futbollit, largon futbollistët me dy nënshtetësi?

Pas diskutimeve të shqiponjës dykrenore vjen diskutimi për dy nënshtetësitë. Federata Zvicerane e Futbollit mund të përjashtojë së shpejti lojtarët të cilët kanë dy nënshtetësi, shkruan “blick.ch”. Ideja vjen nga sekretari gjeneral i Federatës Zvicerane të Futbollit, Alex Miescher, i cili mendon se në ‘Nati’ do ishte mirë të “luanin vetëm

Fondi “Shqiponja Thërret”, mblidhen para për Xhakën e Shaqirin

Futbollistët kosovarë që luajnë me Kombëtaren e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri gjatë ditës së djeshme u dënuan financiarisht nga FIFA për gjestin e tyre me shqiponjë kur festuan golat e shënuara në ndeshjen kundër Serbisë në Kampionatin Botëror. Që të dy u dënuan me nga 10 mijë franga zvicerane,

FIFA ngriti procedurë ndaj Xhakës dhe Shaqirit, por njëkohësisht edhe FSF-së dhe trajnerit Krtsajiç

FIFA ka hapur procedurë disiplinore për dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, pasi që të dy bënë shqiponjën në stadiumin “Kaliningrad” pas golave të shënuar kundër Serbisë. Shaqa dhe Xhaka i dhuruan tre pikët Zvicrës me dy gola të bukur në fitoren 2:1, me Shaqirin që golin e fitores

E mposhtën shqiptarët, Stojkoviç: Nuk di çfarë ti them mamasë sime!

Portieri i Serbisë,  Vladimir Stojkoviç disfatën e mbrëmshme ndaj Zvicrës e cilëson si më të rëndën në karrierë. Edhe pse skuadra e tij, avansonte gjatë pjesës së parë, Zvicra falë golave të shënuar në pjesën e dytë nga ana e futbollistëve shqiptarë, Granit Xhakës (52′) dhe Xherdan Shaqirit (90′), në