Zoran Zaev: Maqedonas, shqiptarë, turq me të njëjtën fanellë ia dolëm bashkë

Kryeministri i vendit, Zoran Zaev mëngjesin e sotëm së bashku më zëvendësin e tij të parë, Artan Grubi, mirëpritën futbollistët e përfaqësueses së Maqedonisë në vend kalimin kufitar pas fitores së madhe mbrëmë në Tbilisi, përmes së cilës për herë të parë u sigurua kualifikimi në një europian, njofton “infOSport.mk”. Zaev

Kryeministri Zaev do të jetë prezent në ndeshjen, Maqedoni-Shqipëri

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev është një dashamirë i madh i sportit dhe futbollit në veçanti. Ai do të jetë nesër në stadiumin “Mladost” të Strumicës, vendlindjes së tij, për të ndjekur ndeshjen mes Maqedonisë dhe Shqipërisë. Prezencën e tij në ndeshjen e nesërme e ka konfirmuar edhe Muhamed Zekiri, deputeti