Frenk Kesie ka mashtruar me moshën e tij, shtyhet prezantimi i tij te Milani!

Diçka e pabesueshme po ndodh me transferimin e Frenk Kesie te Milani. Pasi kaloi me sukses vizitat mjekësore, mesfushori nga Bregu i Fildishtë ende nuk është prezantuar nga Milani zyrtarish si lojtari i saj më i ri. Shkak për këtë gjë është bërë një skandal që ka shpërthyer orët e

Anjeli hap arkën, plotë 9.1 mln euro nëse Juve fiton LK

Futbollistët e Juventusit do të kenë një motivim shtesë për ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve Evropian kundër Realit. Presidenti i Juventusit, Andrea Anjelli ka vendosur t’u japë një shpërblim të majmë futbollistëve, në rast se dalin fitues në natën e 03 qershorit në “Millennium Stadium” të Kardifit. Sipas medias italiane,

Angellovski kërkon maksimumin si ndaj Turqisë ashtu edhe ndaj Spanjës

Përfaqësuesja A e Maqedonisë në formacion jo të plotë, me mungesa si Pandev, Nestorovski, Alioski, Ristevski dhe Stjepanoviq që do të kyçen më vonë, ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e qershorit kundër Turqisë dhe Spanjës që do të zhvillohen në “Telekom Arena” në Shkup. Seleksionuesi Igor Angellovski thotë se fokusi

De Rosi mbetet “romak” deri në vitin 2019-të

Një ndër figurat emblematike të Romës, futbollisti Daniele De Rosi ka nënshkruar kontratë të re më skuadrën “romake”, sipas së cilës në “Olimpiko” do të qëndrojë deri në verën e vitit 2019-të. Mesfushori 33-vjeçar që është prodhim i akademisë së “ujqërve”, me fanellën e Romës ka zhvilluar plotë 526 ndeshje, duke

Super çmime të biletave për ndeshjet me Turqinë dhe Spanjën

Maqedonia në muajin qershor do të zhvillojë dy ndeshje mjaft interesante në stadiumin “Telekom Arena” në Shkup, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e parë është ajo kundër Turqisë me karakter miqësor, ndërsa në ndeshjen e dytë Maqedonia do të mirëpret Spanjën e fuqishme, ndeshje kjo e vlefshme për eliminatoret e Botërorit, “Rusi 2018”. Lidhur

Obamejang po zbraz shtëpinë e tij në Dortmund

Golashënuesi më i mirë i sezonit të fundit në Bundesligë, Pier Emerik Obamejang ka filluar të mbledh bagazhin e tij nga shtëpia në Dortmund, duke konfirmuar në këtë mënyrë zërat për transferimin e tij te Paris Sen Zhermeni. Vëllai i tij Villi kishte postuar një foto në rrjetet sociale nga garazhi

Milani transferon mesfushorin e Lacios

Milani është shumë afër transferimit të mesfushorit të Lacios, Lukas Bilja, njofton “La Repubblica”, përcjellë “infOSport.mk”. Të dyja klubet janë dakorduar për transferimin e argjentinasit 31-vjeçar, për shërbimet e të cilit “rossonerët” do paguajnë 18 milion euro, plus 4 milion bonuse. Bilja me Milanin do të nënshkruajë kontratë tre vjeçare, ndërsa paga

PSZH dhe Dortmundi arrijnë marrëveshje për Obamejang

Paris Sen Zhermeni dhe Borusia e Dortmundit kanë arritur marrëveshje për super transferimin e yllit të “milionerëve”, Pier Emerik Obamejang drejt Parisit. Sipas mediave franceze shuma e transferimit të sulmuesit gabonez kap shifrën e 70 milion eurove, ndërsa Obamejang te PSZH-ja do të përfitojë 10 milion euro në sezon. Obamejang në 189

Shkëndija aventurën evropiane e fillon me 29 qershor

Shkëndija e Tetovës është e vetmja skuadër shqiptare nga elita që këtë verë do të luajë në garat evropiane. “Kuqezinjët” ndeshjen e parë në eliminatoret e Liga Evropës do ta kenë me 29 qershor, ndërsa ndeshjen e kthimit do ta luajnë me 6 korrik. Sipas kalendarit, raundi i dytë i Liga

Vjen goditja e rradhës e Milanit, transferon edhe Rodrigezin

Milani ka arritur marrëveshje për transferimin e zviceranit të Volfsburgut, Rikardo Rodrigez. Skuadra milaneze do ti paguaj skuadrës gjermane 15 milion euro, edhe pse shuma e përgjithshme për mbrojtësin e majtë mund të arrijë deri në 18 milion euro, përfshirë këtu bonuset që janë paraparë, mirëpo që gjithnjë varen nga paraqitjet