Kënga shqipe jehon në ndeshjen, Bashakshehir-Galatasaraj (VIDEO)

Në ndeshjen midis Istanbul Bashakshehir dhe Galatasarajit, përveç faktit se në tribunat e stadiumit hasëm në tifoz shqiptarë, që mbrëmja të jetë edhe më e begatshme u përkujdes edhe skuadra vendase e Bashakshehir, të cilët në mes pjesëve kur futbollistët e të dyja skuadrave ndodheshin në dhomat e xhveshjes ata në prapavi lëshuan muzikë shqipe, njofton “infOSport.mk”.

Kjo u prit shumë mirë nga të gjithë të pranishmit në stadium, e në veçanti atyre tifozëve shqiptarë që bashkë me gazetarin e “infOSport.mk” kishin vendosur për të ndjekur këtë ndeshje derbi të javës së 27-të në Superligën turke.

One thought on “Kënga shqipe jehon në ndeshjen, Bashakshehir-Galatasaraj (VIDEO)

Leave a Reply