E bujshme, Bashakshehiri në ndjekje të Jasir Asanit

Jasir Asani sezonin e ri me fanellën e Partizanit në Superligën shqiptare e ka nisur në mënyrën më të mirë. Futbollisti shkupjan është një titullarë i padiskutueshëm në ekipin e trajnerit Skender Gega, ndërsa paraqitjet e tij bindëse kanë rënë edhe në syrin e drejtuesve të skuadrës së njohur turke

Zyrtare, Barcelona huazon Ardan te Bashakshehiri

Arda Turan rikthehet në vendlindje, mirëpo kësaj rradhe për të veshur fanellën e Bashakshehir, skuadrës që aktualisht kryeson renditjen në Superligën turke. Kjo u bë realitet, vetëm pasi drejtuesit e Barcelonës dhe Bashakshehirit gjetën gjuhë të përbashkët rreth transferimit të futbollistit të njohur turk  për të Bashakshehir. Disa ditë më parë drejtuesit

Bashakshehir dhe Adebajor demolojnë Galatasarajin (VIDEO)

Bashakshehir i ka dhënë një shuplakë të fuqishme skuadrës së Galatasarajit në derbi ndeshjen e javës së 12-të në Superligën turke, njofton “infOSport.mk”. Bashakshehir i udhëhequr nga sulmuesi togolez, Emanuel Adebajor mundi Galatasarajin me rezultatin e thellë 5:1, duke arritur në këtë mënyrë që të barazohen me pikë në renditje. Adebajor ashtu

Adebajor udhëheq Bashakshehirin drejt grupeve të LK (VIDEO)

Skuadra e Istanbul Bashakshehir ka siguruar një vend për në ndeshjet “Play-Off” të Ligës së Kampionëve Evropian, pas fitores së sontshme ndaj belgëve të Klub Bryzh. Turqit sonte para tifozëve të tyre shënuan fitore me rezultatin 2:0, ndërsa falë barazimit 3:3 në ndeshjen e parë në Belgjikë, Bashakshehiri me rezultatin e

InfOSport.mk drejtpërdrejtë nga Stambolli në ndeshjen derbi, Bashakshehir – Galatasaraj (VIDEO)

Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Totenhamit, Emanuel Adebajor ka shkëlqyer mbrëmë në ndeshjen derbi të javës së 27-të në Superligën turke, në të cilën skuadra e tij, Istanbul Bashakshehir mundi me rezultatin e thellë 4:0 Galatasarajin, njofton “infOSport.mk” drejtpërdrejtë nga Stambolli. Adebajor në këtë ndeshje realizoi “hat-trick” duke na rikujtuar në