Ju kujtohet ky gol i Ibrakadabra me një shpejtësi prej 109 km në orë (VIDEO)

Zlatan Ibrahimoviç ka shënuar shumë gola të bukur gjatë karrierës së tij, mirëpo njëri prej tyre që ka shënuar me fanellën e Interit do të mbahet mend ka qenë një ndër golat e tij më të çmendur.

Një gjë e tillë kishte ndodhur me 15 mars të vitit 2009 në ndeshjen Inter-Fiorentina të zhvilluar në “Xhuzepe Meaca”. Ibra po ekzekutonte një goditje dënimi dhe topi si një “predhë” e vërtetë përfundoi në rrjetën e portierit Sebastin Frej me një shpejtësi marramendëse prej 109 km në orë.

Për më tepër shihni videon në vijim:

Leave a Reply