Murinjo mbetet në “Old Trafford”, rinovon kontratën me Junajtedin!

Hose Murinjo mbetet në Mançester Junajted. Murinjo dhe Junajtedi kanë hedhur poshtë të gjitha zërat për largimin e tij nga “Old Traford”, duke vazhduar kështu bashkëpunimin deri në vitin 2020.

Junajtedi në kanalin e tyre zyrtarë bënë të ditur rinovimin me Murinjon, me këtë të fundit që i skadonte kontrata në vitin 2019-të. Murinjo pas rinovimit është shprehur se ndjehet krenar që drejtonë “Djajtë e kuq”.

Leave a Reply