Sileksi barazon ndaj gjigandëve të Crvena Zvezdës (VIDEO)

Sileksi ka zhvilluar një super ndeshje përballë skuadrës së njohur serbe të Crvenza Zvezdës, ndaj të cilëve në fund barazoi me rezultatin 1:1. Ndeshja në fjalë u zhvillua në Antalia të Turqisë dhe të dyja skuadrave u shërbeu si pjesës e fazës përgatitore që po zhvillojnë në tokën turke në prag të sezonit pranveror, njofton “infOSport.mk”.

Ndeshja nuk nisi mirë për skuadrën e Zhikca Tasevskit, pasi vetëm në tre minuta lojë, një autogol i Filipoviç bëri që Zvezda ti gëzohet epërsisë.

Crvenza Z. – Sileksi 1:1

MBYLLET NDESHJA MIDIS CRVENZA ZVEZDAS DHE SILEKSITCRVENA Z. – SILEKSI 1:1(Filipoviç ag. 3', – Bllagojeviç 51')

Публикувахте от infosport.mk в 31 януари 2018 г.

Kjo epërsi minimale e skuadrës serbe zgjati vetëm deri në minutën e 51-të, atëherë kur pas një harkimi në zonën kundërshtare, Bllagojeviç i Sileksit me kokë shënoi një gol të bukur për barazim të rezultatit.

Deri në fund të dyja skuadrat tentuan për të gjetur golin e fitores, mirëpo nuk i’a arritën qëllimit, ashtu që në fund duheshe të ndahen miqësisht në këtë ndeshje miqësore.

CRVENA ZVEZDA – SILEKSI 1:1