Hidhet shorti i Superligës shqiptare për sezonin 2018/2019

Është hedhur shorti për kalendarin e Superligës së Shqipërisë për sezonin 018-19. Pas një viti mungesë, sezonin e ardhshm do të rikthehet edhe derbi i kryeqytetit shqiptarë, ndërsa shorti ka vendosur që derbi i parë mes skuadrave nga Tirana të luhet në javën e gjashtë.

Këtë sezon, Kategoria Superiore do të nisë në datën 19 gusht, ndërkohë që finalja e Superkupës së Shqipërisë midis Skënderbeut dhe Laçit do të zhvillohet me datën 12 gusht.

Skënderbeu do ta nisë mbrojtjen e titullit kampion ndaj skuadrës së Partizanit, ndërkohë që në javën e parë Kukësi luan ndaj Laçit. Tirana që rikthehet pas një viti gjen si kundërshtar Kamzën ndërkohë që Flamurtari i futbollistëve shqiptarë nga Maqedonia do të përballet me Teutën në Durrës.

Kastrioti debutimin në Superiore do ta ketë ndaj Luftëtarit në transfertë.

JAVA 1
Tirana-Kamza
Teuta-Flamurtari
Kukësi-Laçi
Luftëtari-Kastrioti
Skënderbeu-Partizani
JAVA 2
Kamza-Partizani
Kastrioti-Skënderbeu
Laçi-Luftëtari
Flamurtari-Kukësi
Tirana-Teuta
JAVA 3
Teuta-Kamza
Kukësi- Tirana
Luftëtari-Flamurtari
Skënderbeu-Laçi
Partizani -Kastrioti
JAVA 4
Kamza-Kastrioti
Laçi- Partizani
Flamurtari-Skënderbeu
Tirana -Luftëtari
Teuta-Kukësi
JAVA 5
Kukësi-Kamza
Luftëtari-Teuta
Skënderbeu- Tirana
Partizani -Flamurtari
Kastrioti-Laçi
JAVA 6
Kamza-Laçi
Flamurtari-Kastrioti
Tirana – Partizani
Teuta-Skënderbeu
Kukësi-Luftëtari
JAVA 7
Luftëtari-Kamza
Skënderbeu-Kukësi
Partizani -Teuta
Kastrioti- Tirana
Laçi-Flamurtari
JAVA 8
Kamza-Flamurtari
Tirana -Laçi
Teuta-Kastrioti
Kukësi- Partizani
Luftëtari-Skënderbeu
JAVA 9
Skënderbeu-Kamza
Partizani-Luftëtari
Kastrioti-Kukësi
Laçi-Teuta
Flamurtari- Tirana

Leave a Reply