Yjet që mund të transferohen falas verën e ardhshme

Afati kalimtar veror i vitit 2019 mund të sjellë transferime shumë interesante. Shumë emra të mëdhenj të futbollit janë në muajt e fundit të kontratave me skuadrat e tyre, dhe mund të transferohen falas në skuadrat e tjera.

Në mesin e këtyre emrave janë edhe Entony Martial i Mançester Junajtedit, Cesk Fabregas i Çelzit dhe Mario Balotelli i Nice.

‘Goal.com’ sjellë listën e emrave të lojtarëve që mund të transferohen falas verën e ardhshme.

Toby Alderweireld | DF | Tottenham
Alphonse Areola | GK | PSG
Mario Balotelli | FW | Nice
Yacine Brahimi | FW| Porto
Gary Cahill | DF | Chelsea
Matteo Darmian | DF | Manchester United
Brahim Diaz | | MF | Man City
Mousa Dembele | MF | Tottenham
Munir El Haddadi | FW | Barcelona
Cesc Fabregas | MF | Chelsea
Olivier Giroud | FW | Chelsea
Diego Godin | DF | Atletico Madrid
Ander Herrera | MF | Manchester United
Hector Herrera | MF | Porto
Phil Jones | DF | Manchester United
Vincent Kompany | DF | Manchester City
Filipe Luis | DF | Atletico Madrid
David Luiz | DF | Chelsea
Anthony Martial | FW | Manchester United
Juan Mata | MF | Manchester United
James Milner | MF | Liverpool
Nacho Monreal | DF | Arsenal.

 

Leave a Reply