Osmani: Asgjë nuk është e humbur, besojmë fuqishëm se mund të kalojmë tutje

Shkëndija ka mision të vështirë, por jo të pamundur në transfertën me Dudelanzh të martën në Luksemburg. “Kuqezinjtë” nga Tetova kërkojnë përmbysje të negativës 1:2 nga ndeshja e parë në Shkup. Ata besojnë fuqishëm në një rezultat të volitshëm, që do të ju mundësonte atyre avansimin në raundin e tretë të eliminatoreve të Liga Europa.

“Pas ndeshjes së parë kemi analizuar takimin dhe konstatuam se ne humbëm shumë raste shënimi por thjesht fati nuk na deshti. Tash kemi sfidën e kthimit dhe asgjë nuk është e humbur. E kam thënë që pas ndeshjes së parë se Shkëndija do të kërkojë të anulojë negativën 1:2. Gjatë javës kemi punuar për të qenë në nivel për të fituar, ashtu që mendoj se jemi të vetëdijshëm edhe ne si staf teknik, por edhe lojtarët për rëndësinë e ndeshjes së nesërme” – tha trajneri Qatip Osmani në konferencën për shtyp të organizuar për gazetarë.

Ndeshja ndërmjet Dudelanzh dhe Shkëndijës në program është të martën (30 korrik) me fillim në ora 17:55.

Leave a Reply