Shkëndija shënon golin e parë në sezonin e ri, shënon mbrojtësi Bejtullai (VIDEO)

Shkëndija e ka mbyllur me barazim 1:1 pjesën e parë të takimit kundër Makedonija GJ.P., e vlefshme për javën e tretë në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”.

Njëherit goli i shënuar nga kampionët e vendit, ishte goli i parë i këtij sezoni, duke pasur parasysh se “kuqezinjtë” në dy xhirot e para kishin pësuar disfata minimale 1:0 përballë Akademia Pandevit, gjegjësisht Sileksit.

Egzon Bejtullai shënon golin e parë për Shkëndijën këtë edicion

Egzon Bejtullai shënon golin e parë për Shkëndijën këtë edicionSHKËNDIJA – MAKEDONIJA GJ.P 1:1(E. Bejtullai 41')

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 25 август 2019 г.

Autorë i golit të parë për sezonin 2019/2020 për Shkëndijën doli të jetë mbrojtësi Egzon Bejtullai, i cili në minutën e 41-të me kokë arriti që të mposhtë portierin Jovanovski pas një harkimi të brazilianit Huan Felipe nga rivënia e këndit.

Ndryshe Makedonija GJ.P kishte avansuar në Tetovë falë golit të shënuar nga Padu në minutën e 38-të.

Braziliani Padu kalon në epërsi Makedonija Gj.P përballë Shkëndijës

Braziliani Padu kalon në epërsi Makedonija Gj.P përballë ShkëndijësSHKËNDIJA – MAKEDONIJA GJ.P 0:1 (Padu 38')