Milani e ka seriozisht, në “San Siro” arrijnë dy “përbindësha” në sulm

Milani nuk e ka nisur aspak mirë sezonin e ri në “Serie A”, ndërsa të vetëdijshëm për një gjë të tillë, drejtuesit “kuqezi” po përgatiten fuqishëm për merkaton e janarit, ku shpresojnë të bëjnë zgjedhjet e duhurua.

Faza e sulmit ka dështuar, dhe kjo ka bërë që drejtuesit e klubit t’i ndezin ‘motorët’ pikërisht në kërkimin e sulmuesve të rinj.

Zlatan Ibrahimoviç dhe Mosie Kean pritet të jetë dyshja e re e sulmit milanez.

Madje drejtuesit ‘kuq e zi’ po e shohin një mundësi të shkëmbimit të sulmuesit polak Piatek me Kean.

Leave a Reply