Penaltia ndaj Darboe, mëkat që nuk shënoi, traverza shpëtoi Bellasicën (VIDEO)

Dembo Darboe pa dyshim se ishte njeriu i ndeshjes përballë Bellasicës, ku falë “dopietës” së tij, FC Shkupi shënoi fitore 2:0, duke i rikthyer me 3 pikë të plota nga transferta në Strumicë, njofton www.infOSport.mk.

Pershkruajeni me nje fjale kete super futbolliste…👀👀👀

Публикувахте от infosport.mk в Петък, 21 август 2020 г.

Ishte kjo edhe një paraqitje tjetër mjaft e mirë nga ana e sulmuesit nga Gambia, i cili në minutën e 89-të bëri gjithçka mirë, fillimisht ndali topin, që më pas nga mbrapa të lëshojë një predhë të vërtetë, e cila fatkeqësisht u ndalë në traverzë.

Penaltia ndaj Darboe, mëkat që nuk shënoi më parë, traverza shpëtoi Bellasicën

Penaltia ndaj Darboe, mëkat që nuk shënoi më parë, traverza shpëtoi Bellasicën

Публикувахте от infosport.mk в Петък, 21 август 2020 г.

Megjithatë fati ishte me luanin e FC Shkupit, i cili u ngrit dhe goditi topin me kokë, duke përfituar penalti, të cilën më pas e shndërroi në gol.

GOOOOOOOOOOL….FC SHKUPI AVANSON NDAJ BELLASICËS

GOOOOOOOOOOL….FC SHKUPI AVANSON NDAJ BELLASICËS

Публикувахте от infosport.mk в Петък, 21 август 2020 г.

Mirëpo kjo nuk ishte e tëra nga performanca e Dembo Darboe, i cili në minutën e 93-të, në manirin e golashënuesve të mëdhenj, duke tejkaluar edhe portierin Siljanovski, arriti që të shënojë edhe golin e dytë personal, duke i’a siguruar fitoren e dytë në 3 xhirot e para skuadrës së FC Shkupit, që tashmë me 7 pikë kryeson renditjen.

Dembo Darboe shenon edhe golin e dyte ndaj Bellasices

Dembo Darboe shenon edhe golin e dyte ndaj BellasicesBELLASICA – FC SHKUPI 0:2 (D. Darboe 89', 90+3')

Публикувахте от infosport.mk в Петък, 21 август 2020 г.

Leave a Reply